Získejte dotaci až 1 milion korun od Ministerstva životního prostředí na opravu staršího domu

Stát od září 2023 přispěje až milion korun na rekonstrukci v rámci dotace “Oprav dům po babičce”. Záměrem dotací je motivace občanů k rekonstrukci starých energeticky méně úsporných rodinných domů a cílí na podporu mladých rodin, které se chystají na rekonstrukci staršího domu. 

My Vám se získáním dotace pomůžeme a skrze naši firmu MINT rekonstrukce samotnou rekonstrukci i provedeme!

Od kdy je možné žádat o dotaci?

Tento program se spouští od září 2023 a má pomoci zejména mladým rodinám, které jsou nejvíce zatěžovány současnými vysokými náklady na živobytí. Úspěšní žadatelé o státní dotaci by rovněž měli možnost od ledna 2024 získat od stavebních spořitelen zvýhodněný úvěr.

Jaké jsou podmínky?

Primárně by měla dotace směřovat na zateplení domu, aby dům staršího data výstavby byl renovován alespoň na energetickou třídu B. Dotace bude možné čerpat na domy postavené nejpozději v roce 2013. Mohou ji získat všichni ekonomicky aktivní občani ČR a následně je potřeba mít zde minimálně 10 let trvalé bydliště.

O dotací půjde žádat i zpětně, a to u rekonstrukcí proběhlých od 1. 1. 2021.

Kdo může dotaci čerpat?

Státní dotace mají být určené vlastníkům rodinných a rekreačních domů, kteří splní požadované normy zateplení na stávajícím domě, nebo postaví nový dům splňující tyto požadavky na místě původního domu. Nárok na dotaci by měli mít všichni, kteří jsou ekonomicky aktivní.

Máte zájem o pomoc se získáním dotace a rekonstrukcí Vašeho domu? Kontaktujte nás níže a společně vše vyřešíme.

*
*
*
email: